The bank for a changing world

Analityk kredytowy ds. Monitoringu

Contract

Standardowy

Location

PL-MA-Warszawa

Job function

ANALIZY BIZNESOWE I ORGANIZACYJNE

Reference

PIO000118

– małe firmy na pełnej i uproszczonej sprawozdawczości oraz rolnik indywidualny

Miejsce pracy: Warszawa
Zakres obowiązków:
  • monitorowanie profilu ryzyka portfela powierzonych klientów
  • identyfikacja sygnałów ostrzegawczych wskazujących na pogorszenie się sytuacji ekonomiczno-finansowej klientów i rekomendowanie sposobu postępowania wobec klienta, ustalanie strategii współpracy z klientem
  • ocena wartości i adekwatności prawnych zabezpieczeń
  • przygotowywanie aplikacji kredytowych, analiza ryzyka i strukturyzacja transakcji kredytowych dla podmiotów gospodarczych prowadzących pełną i uproszczoną sprawozdawczość oraz rolników indywidualnych
  • ocena kompletności, poprawności formalnoprawnej i jakości składanej przez klientów dokumentacji kredytowej
  • podejmowanie decyzji kredytowych w ramach posiadanych kompetencji oraz przygotowywanie rekomendacji kredytowych dla innych decydentów
  • aktywna komunikacja z jednostkami Sprzedaży w celu uzgodnienia struktury transakcji zapewniającej zrównoważoną relację pomiędzy ryzykiem, a oczekiwaniami Klienta
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki - ekonomia, finanse, zarządzanie)
  • minimum 2 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku Analityka Kredytowego w obszarze małych i średnich przedsiębiorstw w jednostce Ryzyka lub Sprzedaży
  • dobra znajomość oferty produktowej dla klientów instytucjonalnych
  • praktyczna znajomość prawa bankowego, handlowego, ustawy o rachunkowości
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (Word, Excel)
  • wysoko rozwinięte zdolności analityczne
  • dobra organizacja pracy i umiejętność pracy pod presją czasu
  • dodatkowymi atutami będą: znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym, umiejętność oceny przedsięwzięć inwestycyjnych oraz znajomość specyfiki sektora AGRO