We are looking for

Specjalista ds. podatków

Schedule Full time
Brand BNP Paribas Corporate & Institutional Banking
Level of experience 3 to 5 years

Grupa BNP Paribas jest jedną z największych międzynarodowych sieci bankowych na świecie. Wraz ze wszystkimi podmiotami zależnymi zatrudnia ponad 189 000 pracowników i działa w ponad 74 krajach. Grupa oferuje produkty i usługi w obszarach bankowości inwestycyjnej, korporacyjnej, prywatnej i detalicznej. Na polskim rynku jesteśmy reprezentowani przez podmioty oferujące różnorodne produkty i usługi finansowe. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.bnpparibas.pl.

Dla BNP Paribas S.A. Oddział w Polsce, instytucji specjalizującej się w Bankowości Korporacyjnej i Instytucjonalnej poszukujemy kandydatów zainteresowanych stanowiskiem Specjalista ds. podatków.

Członek trzyosobowego Zespołu Raportowania Podatkowego w Departamencie Finansów i Kontroli odpowiedzialnego za kalkulację i raportowanie CIT, WHT, IFT, VAT, JPK, podatku od niektórych instytucji finansowych.

Zakres obowiązków :

  • Ustalanie wysokości zobowiązań podatkowych oraz sporządzanie miesięcznych i rocznych deklaracji i informacji podatkowych, we współpracy z innymi członkami zespołu,
  • Przygotowywanie i archiwizowanie dokumentacji  stanowiącej podstawę raportowania podatkowego (audit trail),
  • Wsparcie realizacji zadań przypisanych innym członkom zespołu (back-up),
  • Analiza korespondencji otrzymanej od organów podatkowych i przygotowywanie projektów odpowiedzi,
  • Zadania w ramach realizacji projektów zespołowych,
  • Zaangażowanie w projekty przekrojowe (w zakresie, w jakim dotyczą raportowania podatkowego).

Wymagania :

  • Przynajmniej 3-letnie doświadczenie w obszarze podatków (ustalanie wysokości zobowiązań i raportowania),
  • Dobra znajomość polskich przepisów podatkowych,
  • Wysokie umiejętności współpracy,
  • Dobra organizacja pracy i dokładność,
  • Bardzo dobra znajomość angielskiego,
  • Doświadczenie zawodowe w sprawozdawczości podatkowej w instytucjach finansowych będzie dodatkowym atutem.

Co oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Sześć ścieżek kariery do wyboru
  • Kompleksowy program wprowadzający
  • Szkolenia, dofinansowane kursy językowe, certyfikaty zawodowe i studia podyplomowe
  • Prywatna opieka medyczna
  • Ubezpieczenie na życie
  • Pracowniczy Program Emerytalny
  • Karta Multisport
  • Karta Lunchowa
  • Nowoczesne, ekologiczne biuro zlokalizowane w pobliżu stacji Metro Daszyńskiego
  • Możliwość integracji i podniesienia dobrej atmosfery pracy (drużyny sportowe, klub szachowy, Toastmasters, MixCity, Pride Poland, CSR)

BNP Paribas promotes equality of opportunity and is committed to ensuring that no individual is discriminated against on the grounds of age, disability, gender reassignment, marriage or civil partnership status, pregnancy and maternity, race, religion or belief, sex or sexual orientation. Please attach the below clause to your application:

I hereby give consent for my personal data included in my application to be processed for the purposes of the recruitment process under the Regulation (EU) 2016/679 of the European Parliament and of the Council of 27 April 2016 on the protection of natural persons with regard to the processing of personal data and on the free movement of such data, and repealing Directive 95/46/EC (General Data Protection Regulation) introduced into the Polish law with Data Protection Act of 10 May 2018  (Dz. U. 2018 poz.1000 as amended). I acknowledge that I have the right at any time to view, to amend or correct and to request to erase my personal data.

Primary Location: PolandJob Type: Fixed TermJob: FINANCE ACCOUNTS ET MANAGEMENT CONTROLEducation Level: Master Degree or equivalent (> 4 years)Experience Level: At least 3 yearsSchedule: Full-time Reference: TAX_Spec_Polish_22