Nous recherchons un

Starszy Specjalista ds. Kontrolingu i Sprawozdawczości Korporacyjnej

Horaires Temps plein
Marque BNP Paribas Cardif
Niveau d'expérience 3 à 5 ans
Niveau d'études Niveau Bac+4/5

Aktualnie Dział Kontrolingu i Sprawozdawczości Korporacyjnej

w Departamencie Finansów i Ryzyka poszukuje pracownika na stanowisko:

Starszy Specjalista

ds. Kontrolingu i Sprawozdawczości Korporacyjnej

Nr Ref. SSKSK/01/2021

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska:

  • Tworzenie cyklicznych raportów zarządczych i prezentacji na potrzeby Grupy, Regionu i lokalnego Zarządu
  • Wspieranie kluczowych decyzji biznesowych poprzez dostarczanie kompleksowych analiz finansowych (cyklicznych i ad hoc)
  • Udział w tworzeniu budżetu, jego aktualizacji oraz bieżący monitoring wykonania, analiza profitowości poszczególnych linii biznesowych, produktów, partnerów
  • Współpraca z Działem Aktuariatu w zakresie szacunków księgowych (składka, szkody) oraz analiza  ex post
  • Przygotowywanie miesięcznych i kwartalnych grupowych pakietów sprawozdawczych na potrzeby centrali firmy we Francji sporządzonych zgodnie z IFRS
  • Udział w projekcie implementacji IFRS 17
  • Udział w raportowaniu Solvency 2 (kwartalne oraz roczne) oraz SFCR
  • Udział w raportowaniu do innych instytucji zewnętrznych (np. PIU)
  • Tworzenie i analiza raportów rozrachunków z partnerami biznesowymi, wiekowanie rozrachunków oraz analiza odpisów
  • Tworzenie i analiza rachunku przepływów pieniężnych oraz cykliczny monitoring płynności
  • Wprowadzanie usprawnień w procesie zbierania i analizy danych oraz aktywny udział w rozwoju narzędzi służących do raportowania i budżetowania
  • Udział w projektach biznesowych

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe w obszarze finansów lub Big Data
  • Minimum 4 lata doświadczenia w finansach w zakładzie ubezpieczeń (księgowość, sprawozdawczość, kontroling) lub 2 lata doświadczenia w zakładzie ubezpieczeń i co najmniej 2 lata doświadczenia w pracy w firmach BIG4 (doradztwo/audyt finansowy) – doświadczenie w pracy w zakładzie ubezpieczeń jest warunkiem koniecznym
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego
  • Biegła obsługa MS Office, zwłaszcza Excel i Power Point
  • Znajomość SQL oraz umiejętność tworzenia makr będzie dodatkowym atutem
  • Znajomość zasad rachunkowości w zakładzie ubezpieczeń (PSR oraz IFRS)
  • Znajomość zasad wyceny Solvency 2, kalkulacji wymogów kapitałowych (ryzyko rynkowe), IFRS 17 będzie dodatkowym atutem
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Dobra organizacja pracy i efektywność
  • Zdolności interpersonalne i komunikacyjne
  • Zdolność logicznego myślenia

Oferujemy:

  • Pracę w międzynarodowej firmie ubezpieczeniowej o ugruntowanej pozycji,
  • Możliwość dołączenia do stabilnej organizacji, która nieustannie się rozwija,
  • Możliwość rozwoju zawodowego,
  • Dogodną lokalizację biura (Pl. Piłsudskiego 2, a od 10/2021 ul. Grzybowska 78 w Warszawie), możliwość pracy zdalnej, a także elastyczne godziny pracy,
  • Pakiet świadczeń pracowniczych

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV klikając klawisz

Primary Location: PL-MA-WarszawaJob Type: StandardowyJob: INNEEducation Level: tytuł magistraExperience Level: Co najmniej 3 lataSchedule: Praca w pełnym wymiarze godzin Reference: SSKSK/01/2021