La banque d'un monde qui change

Nous recherchons un

STARSZY ANALITYK/SPECJALISTA AKTUARIALNY – SPRAWOZDAWCZOŚĆ

Horaires Temps plein
Marque BNP Paribas Cardif
Niveau d'expérience 1 à 2 ans
Niveau d'études Niveau BAC+2/3

Aktualnie Dział ds. Aktuarialnych

w Departamencie Finansów i Ryzyka

poszukuje pracownika na stanowisko:

Nr Ref. SAASII/01/2020

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska:

  • Wyliczanie rezerw do celów wypłacalności (BEL),
  • Wyliczanie kapitałowego wymogu wypłacalności (SCR),
  • Modelowanie produktów w programie projekcyjnym Prophet,
  • Przygotowanie danych wejściowych do modeli projekcyjnych,
  • Nadzór nad poprawnością zbierania danych oraz ich weryfikacja,
  • Wprowadzanie usprawnień w procesie zbierania danych i przetwarzania wyników,

  • Przygotowanie projekcji w programie projekcyjnym,
  • Analiza wyników poszczególnych etapów obliczeń,
  • Udział w procesie ORSA, testach stresu.

Wymagania:

  • Preferowane wykształcenie ścisłe, ekonomiczne (matematyka, ekonomia), specjalizacje aktuarialne, ubezpieczeniowe, matematyka w finansach i ubezpieczeniach,

  • Minimum 2/4 lata na stanowisku związanym z aktuarialnym raportowaniem Solvency 2 (stanowisko będzie zależne od doświadczenia wybranego kandydata)

  • Znajomość przepisów prawa regulujących system Solvency 2 w zakresie ubezpieczeń na życie,

  • Excel w stopniu pozwalającym na sporządzanie i analizę arkuszy (wymagana znajomość podstaw VBA),

  • Znajomość relacyjnych baz danych (wymagana znajomość podstaw SQL),
  • Mile widziana znajomość Propheta (umiejętność zasilenia modelu, uzyskania wyników),

  • Znajomość j. angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • Umiejętność pracy w zespole,
  • Zdolności interpersonalne i komunikacyjne,
  • Zdolność kreatywnego i logicznego myślenia,
  • Determinacja w wywiązywaniu się z podjętych zobowiązań,
  • Dobra organizacja pracy i efektywność.

Oferujemy:

  • Możliwość uczestnictwa w całości procesu Solvency 2 dla spółki od strony aktuarialnej,

  • Zakres zadań rzadko powtarzający się i wymagający innowacyjnego podejścia,

  • Pracę w międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji,
  • Dogodną lokalizację biura (Pl. Piłsudskiego 2),
  • Pakiet świadczeń socjalnych (opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, dofinansowanie karty sportowej)

  • Owoce dla pracowników
  • Masaż biurowy
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego (m.in. poprzez udział w szkoleniach, dofinansowanie nauki j. angielskiego, dofinansowanie studiów podyplomowych).

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV klikając klawisz

Primary Location: PL-MA-WarszawaJob Type: StandardowyJob: INNEEducation Level: tytuł licencjata lub inżynieraExperience Level: Co najmniej 2 lataSchedule: Praca w pełnym wymiarze godzin Transversal competency: Myślenie analityczneReference: SAASII/01/2020