Működési kockázati koordinátor (Chief Control Officer)

Teljes munkaidőben, heti 40 óra

A Magyar Cetelem Zrt. a BNP Paribas csoport tagjaként 1996 óta van jelen Magyarországon. A BNP Paribas az euró-zóna második legnagyobb pénzügyi csoportja, valamint a világ első 8 legnagyobb pénzügyi csoportjának egyike.

A lakossági fogyasztási hitelezési tevékenységre specializálódva, az áruhitelezés területén Magyarország egyik piacvezető vállalata vagyunk. Modern munkakörnyezetben, a Nyugati pályaudvar melletti Eiffel téren található irodánkban dolgozunk azért, hogy ügyfeleinket a lehető legmagasabb színvonalon támogassuk pénzügyi kérdésekben nagy hangsúlyt fektetve a felelős hitelezés alapelveire.

A munkatárs fő feladatai:

  • A működési kockázatokhoz kapcsolódó belső kontrol rendszer nyomonkövetése és felügyelete, javaslat tétel a működési kockázati keretrendszer módosítására és fejlesztésére
  • Működési kockázati események és működési kockázati szcenáriók folyamatos regisztrálása, vizsgálata, nyomon követése és frissítése új adatokkal
  • A működési kockázati eseményekből származó, illetve a működési kockázati szcenáriókhoz tartozó veszteségadatok kiszámítása és riportolása.
  • A működési kockázati események és szcenáriók rendszeres felülvizsgálata, karbantartása.
  • A Bank külső szolgáltatókkal kötött szerződéseinek működési kockázatkezelési szempontú nyomon követése, regisztrálása a működési kockázatkezelési rendszerekben, különös tekintettel a kiemeltnek, valamint kiszervezettnek minősített tevékenységekre és a külső szolgáltatókkal kapcsolatos működési kockázati eseményekre
  • A működési kockázatkezelés során létrehozott intézkedési tervek adminisztrációja az erre létrehozott rendszerben, megvalósulásuk nyomon követése, frissítése, lezárása
  • Rendszeres jelentési kötelezettség a működési kockázatkezelési feladatok vonatkozásában az anyavállalat, a helyi hatóságok és a Bank vezetősége felé

Amit várunk:

  • felsőfokú iskolai végzettséggel rendelkezel
  • tárgyalóképes angol nyelvtudásod van
  • érted és átlátod a komplex folyamatokat és összefüggéseket
  • magabiztos számítógépes ismeretekkel rendelkezel (Excelt, Power Point, Word)
  • pontos, precíz munkavégzés jellemez

Amit ajánlunk:

  • heti 2 nap home office lehetőség
  • rugalmas munkaidő
  • Cafeteria juttatás, munkavállalói kedvezmények
  • folyamatos szakmai fejlődés biztosítása, lehetőséged lesz részt venni belső képzési programjainkon
  • karrierépítési lehetőség cégen belül
  • nemzetközi hátterű cég
  • céges rendezvények
  • támogató szakmai vezető és kollégák
  • munka-magánélet egyensúly
  • személyes mentort biztosítunk, aki segíti az új kolléga betanulását és az integrálódását

A kiválasztott pályázótól a felvételi eljárás részeként bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatását kérjük.

Primary Location
HU-BU-Budapest
Job Type
Hagyományos
Job
RISK
Education Level
Alapképzés vagy azzal egyenértékű (> =3 év)
Experience Level
Nincs feltüntetve
Schedule
Teljesidős
Reference
HUN000015

Découvrez les métiers de BNP Paribas : Audit, Conformité, Risques et Juridique

Le paysage réglementaire de notre secteur évolue rapidement et nous nous devons d’être irréprochables ! Pour exercer un métier à fortes responsabilités et prendre part à des décisions stratégiques pour le bon fonctionnement de BNP Paribas, découvrez les opportunités offertes dans les métiers de l’audit, de la conformité, des risques et du juridique.

Pourquoi je candidaterais ?

Pour quelles raisons je rejoindrais BNP Paribas et pas une autre entreprise ?

Parce que je souhaite...

  • Et si on vous disait que travailler dans notre Groupe, ce n’est pas ce que vous croyez ? Chez BNP Paribas, on exerce une multitude de métiers qui évoluent en permanence pour être en phase avec les attentes des clientes et clients comme de la société.

  • Se sentir bien dans son job, c’est avant tout venir travailler comme on est.  C’est aussi avoir les moyens d’un bon équilibre entre sa vie professionnelle et sa vie personnelle. Deux engagements majeurs pour BNP Paribas.

  • Chez BNP Paribas, le développement de vos compétences est essentiel, pour vous comme pour nous. Et cela vous servira pour toute votre vie professionnelle.