La banque d'un monde qui change

Nous recherchons un

Główny Analityk

Obecnie blisko milion Polaków posiada jedno z ubezpieczeń BNP Paribas Cardif.

Aktualnie BNP Paribas Cardif w Polsce
poszukuje pracownika na stanowisko:

Nr Ref. GA/01/2019

Rolą Głównego Analityka będzie zwiększenie wykorzystania danych oraz rozwijanie modeli i narzędzi analitycznych w firmie, a także przekształcanie danych w istotny atut dla firmy oraz włączanie analityki w wartość, jaką oferujemy naszym partnerom i klientom.

Opis stanowiska:

  • Rozwijanie i usprawnianie systemu raportowania dla wszystkich funkcji w firmie
  • Prowadzenie analiz dotyczących ryzyka, sprzedaży, doświadczeń klientów oraz operacji
  • Opracowywanie modeli automatyzacji procesów z zakresu: roszczeń, oceny ryzyka ubezpieczeniowego, wyceny produktów, sprzedaży, zarządzania relacjami z klientami
  • Uczestniczenie w analizie ryzyka i analizie aktuarialnej: monitorowanie poziomu ryzyka, analizy ad hoc, opracowywanie nowych modeli wyceny produktów i wyliczania rezerw, automatyzacja procesów
  • Koordynacja wdrażania rozwiązań analitycznych spełniających wymogi zainteresowanych stron (skuteczność, jakość, planowanie, rozwiązywanie problemów, eskalacja ryzyka)
  • Wsparcie funkcji wewnętrznych oraz partnerów biznesowych w identyfikowaniu sposobów wykorzystania analiz oraz przystosowaniu ich do projektów operacyjnych
  • Pełnienie roli właściciela biznesowego hurtowni danych (w oparciu o system SAS)
  • Definiowanie funkcjonalności hurtowni danych i raportów
  • Proponowanie oraz opracowywanie narzędzi i modeli CRM (wskaźniki sprzedaży i retencji, etc.), a także narzędzi umożliwiających monitorowanie doświadczenia klienta (np. analizy współczynnika odrzuceń, opóźnienia w rozpatrywaniu roszczeń, ocena lojalności klientów (NPS), odebrane połączenia itd.) oraz wartości dla klienta (Customer Value)
  • Promowanie narzędzi i modeli analitycznych
  • Zarządzanie zespołem ds. analityki
  • Współpraca z zespołem analitycznym w Grupie

Wymagania:

  • Doświadczenie w zakresie zaawansowanej analityki lub wdrożeń danych/technologicznych
  • Wiedza w zakresie statystyki / nauki o danych / machine learning
  • Wiedza w zakresie wizualizacji danych / narzędzi analityki biznesowej (BI)
  • Przedsiębiorcze nastawienie oraz motywacja do rozwiązywania złożonych problemów
  • Umiejętność zarządzania projektami oraz pracy z wieloma klientami wewnętrznymi w kontekście złożonych procesów
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne i wpływania na innych na wszystkich szczeblach organizacji
  • Mile widziana wiedza z zakresu wyzwań dotyczących usprawnienia branży usług ubezpieczeniowych (lub w podobnym sektorze) oraz wiedza lub doświadczenie aktuarialne
  • Wykształcenie wyższe techniczne, preferowane kierunki: statystyka, matematyka lub podobne
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego

Oferujemy:

  • Praca w dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku i unikalnym modelu biznesowym
  • Atrakcyjna lokalizacja biura (Pl. Piłsudskiego)
  • Pakiet świadczeń socjalnych (prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, dofinansowanie karty sportowej)
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego, m.in. poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV w j.polskim i w j.angielskim klikając klawisz

Primary Location: PL-MA-WarszawaJob Type: StandardowyJob: INNEEducation Level: tytuł magistraExperience Level: Co najmniej 5 latSchedule: Praca w pełnym wymiarze godzin Transversal competency: Myślenie analityczne