Aktualnie Zespół ds. Rozwoju Hurtowni Danych

w Dziale ds. Danych i Analiz

poszukuje pracownika na stanowisko:

Analityk Jakości Danych

Nr Ref. AJD 01/2022

Miejsce pracy: Warszawa

Zakres obowiązków:

  • Monitorowanie procesów ETL w zakresie oceny jakości danych.
  • Dbałość o jakość danych przekazywanych do i przechowywanych w hurtowni oraz systemach źródłowych.
  • Weryfikacja zgłoszonych incydentów Data Quality oraz wdrażanie działań naprawczych wraz z właścicielami biznesowymi systemów w celu poprawy jakości danych w organizacji.
  • Przeprowadzanie testów krzyżowych w celu zapewnienia spójności raportowania tych samych miar w raportach BI
  • Wykazywanie obszarów do optymalizacji lub przebudowy
  • Identyfikacja oraz wdrożenie kontroli kluczowych wskaźników oceny jakości danych takich jak: kompletność, poprawność, spójność, dokładność oraz unikalność.
  • Projektowanie oraz wdrażanie raportów w celu monitorowania integralności oraz jakości danych.
  • Pomoc w tworzeniu procedur związanych z raportowaniem i badaniem jakości danych w ramach zespołu
  • Wsparcie obszaru raportowania i analiz, w szczególności w zakresie dostarczenia i dostępności danych

Wymagania:

  • 2-3 lata doświadczenia na stanowisku związanym z analizą i przetwarzaniem danych
  • Ukończone studia o profilu ścisłym (np. matematyka, fizyka, ekonomia)
  • Zaawansowana znajomość SQL i baz danych (w szczególności PL/SQL i Oracle)
  • Bardzo dobra znajomość technik ETL i integracji danych w DWH
  • Umiejętności w zakresie programowania dla celów analitycznych (Python)
  • Wiedza w zakresie procesów kontroli jakości danych (Data Quality)
  • Zdolność kreatywnego i logicznego myślenia
  • Znajomość metod raportowania i analizy danych
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego

Mile widziane:

  • Znajomość środowiska SAS i języka 4GL
  • Znajomość narzędzi BI (w szczególności Tableau)
  • Znajomość SSIS

Oferujemy:

  • Pracę w międzynarodowej firmie ubezpieczeniowej o ugruntowanej pozycji
  • Możliwość dołączenia do stabilnej organizacji, która nieustannie się rozwija
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Dogodną lokalizację biura (ul. Grzybowska 78 w Warszawie), możliwość pracy zdalnej, a także elastyczne godziny pracy
  • Pakiet świadczeń pracowniczych

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV klikając klawisz

Primary Location
PL-MA-Warszawa
Job Type
Standardowy
Job
INNE
Education Level
tytuł licencjata lub inżyniera
Experience Level
Co najmniej 2 lata
Schedule
Praca w pełnym wymiarze godzin
Reference
AJD 01/2022

Découvrez les métiers de BNP Paribas : IT, Tech et Data

Au-delà d’être un groupe financier, BNP Paribas est aussi une entreprise technologique. Les systèmes d’information, la data et les outils sont au cœur de notre ADN et offrent de nombreuses opportunités professionnelles !

Pourquoi je candidaterais ?

Pour quelles raisons je rejoindrais BNP Paribas et pas une autre entreprise ?

Parce que je souhaite...

  • Et si on vous disait que travailler dans notre Groupe, ce n’est pas ce que vous croyez ? Chez BNP Paribas, on exerce une multitude de métiers qui évoluent en permanence pour être en phase avec les attentes des clientes et clients comme de la société.

  • Se sentir bien dans son job, c’est avant tout venir travailler comme on est.  C’est aussi avoir les moyens d’un bon équilibre entre sa vie professionnelle et sa vie personnelle. Deux engagements majeurs pour BNP Paribas.

  • Chez BNP Paribas, le développement de vos compétences est essentiel, pour vous comme pour nous. Et cela vous servira pour toute votre vie professionnelle.