La banque d'un monde qui change

Nous recherchons un

Kierownik ds. Kontrolingu

Type de contrat

Standardowy

Localisation

PL-MA-Warszawa

Country

Poland

Métier / fonction

INNE

Obecnie ponad 1,5 miliona Polaków posiada jedno z ubezpieczeń BNP Paribas Cardif.

Aktualnie Dział Controllingu
w Departamencie Finansów i Ryzyka
poszukuje pracowników na stanowisko:

Nr Ref. KK/01/2018

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska:
  • Zarządzanie 3-osobowym zespołem,
  • Przygotowywanie rocznych i wieloletnich planów finansowych (proces planowania i budżetowania),
  • Przygotowywanie informacji zarządczej na potrzeby centrali firmy we Francji, Dyrektora Finansowego oraz Kadry Zarządzającej,
  • Wspieranie kluczowych decyzji biznesowych poprzez dostarczanie kompleksowych analiz finansowych,
  • Monitorowanie wykonania budżetu, analiza profitowości poszczególnych linii biznesowych, produktów, partnerów,
  • Nadzór nad kwartalnym raportowaniem finansowym na potrzeby centrali firmy (IFRS),
  • Nadzór nad sporządzeniem rocznych statutowych sprawozdań finansowych podmiotów ubezpieczeniowych pracodawcy,
  • Nadzór nad kwartalnym i rocznym raportowaniem do regulatora (KNF),
  • Aktywny udział w rozwoju narzędzi służących do raportowania i budżetowania,
  • Tworzenie i usprawnianie modeli finansowych i kontrolingowych,
  • Wsparcie w rozwijanie procesów kontroli wewnętrznej w Departamencie Finansów i Ryzyka,
  • Współtworzenie i rozwój najlepszych praktyk w obszarze analizy i kontrolingu finansowego (proaktywna postawa, inicjowanie działań),
  • Udział w projektach w obszarze finansów oraz ogólnofirmowych.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (w obszarze ekonomii, finansów, ubezpieczeń, informatyki lub pokrewnych nauk ścisłych),
  • Minimum 2 - 3 lata doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku w zakładzie ubezpieczeń lub co najmniej 4 lata doświadczenia w firmie audytorskiej lub doradztwa strategicznego (usługi dla klientów ubezpieczeniowych),
  • Kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem specjalistów / ekspertów,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • Praktyczna wiedza z zakresu sprawozdawczości oraz procesów biznesowych w zakładach ubezpieczeń,
  • Wysokie zdolności interpersonalne, doświadczenie we współpracy z różnymi obszarami biznesowymi (orientacja na biznes),
  • Praktyczna znajomość MS Excel w stopniu zaawansowanym,
  • Umiejętności pracy pod presją czasu,
  • Wysoko rozwinięte zdolności analityczne,
  • Duża samodzielność, dokładność oraz bardzo dobra organizacja pracy własnej i podległego zespołu.

Dodatkowym atutem będzie:

  • Znajomość Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej,
  • Certyfikat ACCA.

Oferujemy:

  • Praca w dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku i unikalnym modelu biznesowym,
  • Możliwość implementacji własnych pomysłów oraz prowadzenia projektów,
  • Praca w nowoczesnym, komfortowym biurze (Pl. Piłsudskiego),
  • Owoce w biurze,
  • Bogaty pakiet świadczeń socjalnych:
    - prywatna opieka medyczna,
    - ubezpieczenie na życie,
    - dofinansowanie karty sportowej.
  • Możliwość doskonalenia języków obcych w praktyce (praca w międzynarodowym środowisku) oraz w ramach kursów językowych,
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego, m.in. poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV klikając klawisz

Primary Location: PL-MA-Warszawa Job Type: Standardowy Job: INNE Education Level: tytuł magistra Experience Level: Co najmniej 2 lata Schedule: Praca w pełnym wymiarze godzin
Votre avis nous intéresse ! Participer à notre sondage